Produkcja

W procesie produkcyjnym korzystamy z najlepszych jakościowo komponentów nigdy nie łamiących praw patentowych. Gwarantujemy wysoką jakość naszych produktów, 100% wyrobów podlega kontroli jakości.
Firma posiada system zarządzania jakością zgodny z normą EN ISO9001, kasety są testowane w oparciu o normy ISO/IEC 19752 i ISO/IEC 19798. Jakość wprowadzania na rynek nowych modeli tonerów gwarantuje własne laboratorium badawczo-wdrożeniowe.
 
 Budowa kartridża drukarki laserowej
Każdy kartridż (cartridge) z tonerem do drukarki laserowej jest skomplikowanym urządzeniem zawierającym kilkaset części.

Głównymi elementami są:
  • bęben światłoczuły (OPC – Organic Photo Conductor drum) który jest elementem wykonanym na bazie rury aluminiowej pokrytej kilkoma warstwami tworzącymi półprzewodnik.
  • zbiornik z tonerem/toner – substancja składająca się z elementów przenoszących ładunki elektrostatyczne i elementów czerniących papier. Musi być zgodny ze specyfikacją przewidzianą przez producenta danego typu drukarki laserowej.
  • wałek magnetyczny (developer roller) – pobiera toner ze zbiornika i nadaje mu odpowiedni ładunek elektrostatyczny dzięki czemu przylega on do miejsc naładowanych elektrostatycznie przez laser.
  • listwa podająca (doctor blade)- odpowiada za równomierne rozprowadzenie właściwej ilości tonera na bębnie światłoczułym.
  • wałek grzewczy i wałek dociskowy- powoduje utrwalenie i zespolenie proszku tonera z medium ( papier,karton,folia).
  • listwa czyszcząca (wiper blade) – usuwa resztki tonera z bębna światłoczułego,które gromadzone są w zbiorniku „śmietniku” (waste bin).
  • laser – naświetla powierzchnię bębna światłoczułego, jest sterowany mikroprocesorem drukarki.
  • chip – układ elektroniczny zliczający ilość wykonanych wydruków.
 
Proces drukowania
Bęben światłoczuły jest ładowany elektrostatycznie przez elektrodę ładującą, następnie naświetlany przez laser, który powoduje zmianę ładunku elektrostatycznego. Toner jest pobierany przez wałek magnetyczny i przylega do bębna światłoczułego w miejscach naświetlonych przez laser, tworząc obraz strony w formie elektrostatycznej na bębnie światłoczułym. Dalszy obrót bębna powoduje kontakt obrazu elektrostatycznego z papierem,elektroda rozładowująca umożliwia opadnięcie tonera z bębna światłoczułego na papier. W kolejnym etapie listwa czyszcząca przenosi pozostałe resztki tonera do kasety „śmietnika” (waste bin). Utrwalenie tonera na papierze następuje w procesie termicznym, po przejściu kartki przez wałek grzewczy i dociskowy. Cykl jest powtarzany kilkakrotnie umożliwiając zadrukowanie strony.
 
 
Proces regeneracji
Polega na wymianie zużytych części mechanicznych na nowe w celu umożliwienia prawidłowego działania wszystkich mechanizmów. Kolejnym procesem jest czyszczenie pojemnika zużytego tonera, który jest zbierany przez listwę czyszczącą w procesie drukowania. Następnie napełniany jest pojemnik z dedykowanym tonerem wysokiej jakości.

Wymianie podlega także chip zliczający ilość wykonanych kopii,w celu umożliwienia ponownego ustawienia licznika w pozycji „0”.
Istotnym elementem jest także kontrola szczeliny pomiędzy listwą podającą (doctor blade) a bębnem magnetycznym.
Jest realizowana poprzez pozycjonowanie listwy. Czynności te mają na celu zapewnienie równomiernego rozprowadzenia odpowiedniej ilości tonera na bębnie światłoczułym regenerowanego kartridża.

Kolejnym etapem regeneracji jest kontrola jakości, której podlega 100% wyrobów, kasety są testowane w oparciu o normy ISO/IEC 19752 i ISO/IEC 19798.

Regenerowane kartridże są zabezpieczane na czas transportu przez worki powietrzne i kartony. System zarządzania zgodny z normą EN ISO9001, zapewnia wysoki, powtarzalny poziom jakości procesu regeneracji, tym samych wysoką jakość wyrobów.
Należy podkreślić, że firma JJK Toner stosuje w procesie produkcyjnym technologie przyjazne środowisku.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że proces regeneracji jest procesem recyclingu wprowadzonych wcześniej na rynek urządzeń, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego,które jest dobrem wspólnym nas wszystkich.